  • CGA6M2X8R1E225K
CGA6M2X8R1E225K
advertisement
Manufacturer No:
CGA6M2X8R1E225K
HK JDW NO:
769-CGA6M2X8R1E225K
Package:
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10021
Step5Bar-code shipping tag
CGA6M2X8R1E225K
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X8R
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm