  • CGA6M1X8R1E685K200AC
CGA6M1X8R1E685K200AC
advertisement
Manufacturer No:
CGA6M1X8R1E685K200AC
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CGA6M1X8R1E685K200AC
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
CGA 6.8μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 616
Step5Bar-code shipping tag
CGA6M1X8R1E685K200AC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CGA
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm