  • CGA5L3X8R2A224K160AE
CGA5L3X8R2A224K160AE
advertisement
Manufacturer No:
CGA5L3X8R2A224K160AE
HK JDW NO:
769-CGA5L3X8R2A224K160AE
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CGA 0.22μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 10201
Step5Bar-code shipping tag
CGA5L3X8R2A224K160AE
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.075 1.90mm
  • Thickness
    1.905mm