  • CGA5L1X7T2J473K
CGA5L1X7T2J473K
advertisement
Manufacturer No:
CGA5L1X7T2J473K
HK JDW NO:
769-CGA5L1X7T2J473K
Package:
Datasheet:
CGA5L1X7T2J473K
Description:
47nF Ceramic Capacitor 10% -33/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 14413
Step5Bar-code shipping tag
CGA5L1X7T2J473K
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -33/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7T
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Multilayer
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm