  • CGA4J3X8R2A333M125AD
CGA4J3X8R2A333M125AD
advertisement
Manufacturer No:
CGA4J3X8R2A333M125AD
HK JDW NO:
769-CGA4J3X8R2A333M125AD
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CGA 0.033μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3994
Step5Bar-code shipping tag
CGA4J3X8R2A333M125AD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CGA
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Copper (Ag/Pd/Cu)
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.2446mm