  • CGA4J3X7R1C335M125AB
CGA4J3X7R1C335M125AB
advertisement
Manufacturer No:
CGA4J3X7R1C335M125AB
HK JDW NO:
769-CGA4J3X7R1C335M125AB
Description:
CGA 3.3μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2674
Step5Bar-code shipping tag
CGA4J3X7R1C335M125AB
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm