  • CGA4F4C0G2W182J085AA
CGA4F4C0G2W182J085AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA4F4C0G2W182J085AA
HK JDW NO:
769-CGA4F4C0G2W182J085AA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CGA 1800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2661
Step5Bar-code shipping tag
CGA4F4C0G2W182J085AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm