  • CGA4F3X7R2E102K085AA
CGA4F3X7R2E102K085AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA4F3X7R2E102K085AA
HK JDW NO:
769-CGA4F3X7R2E102K085AA
Description:
CGA 1000pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 8471
Step5Bar-code shipping tag
CGA4F3X7R2E102K085AA
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X7R
    Automotive
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    0.85mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm