  • CGA3E2X8R1H332M080AE
CGA3E2X8R1H332M080AE
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E2X8R1H332M080AE
HK JDW NO:
769-CGA3E2X8R1H332M080AE
Description:
CGA 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 5609
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E2X8R1H332M080AE
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3300pF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm