  • CGA3E2X8R1H222M080AD
CGA3E2X8R1H222M080AD
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E2X8R1H222M080AD
HK JDW NO:
769-CGA3E2X8R1H222M080AD
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CGA 2200pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C 2 Terminations Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 2576
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E2X8R1H222M080AD
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    64
  • Dielectric Material
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Epoxy Mountable
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Copper (Ag/Pd/Cu)
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Frequency
    48MHz
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
    Yes
  • Interface
    I2C, IrDA, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    1MB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    50
  • Memory Type
    FLASH
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT
  • Core Architecture
    ARM
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm