  • CGA3E2NP01H2R2C080AA
CGA3E2NP01H2R2C080AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E2NP01H2R2C080AA
HK JDW NO:
769-CGA3E2NP01H2R2C080AA
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CGA 2.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4726
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E2NP01H2R2C080AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm