  • CGA3E2C0G2A101J080AD
CGA3E2C0G2A101J080AD
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E2C0G2A101J080AD
HK JDW NO:
769-CGA3E2C0G2A101J080AD
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CGA 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 5897
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E2C0G2A101J080AD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Copper (Ag/Pd/Cu)
  • Composition
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm