  • CGA2B2X7R1H332K.
CGA2B2X7R1H332K.
advertisement
Manufacturer No:
CGA2B2X7R1H332K.
HK JDW NO:
769-CGA2B2X7R1H332K.
Package:
Datasheet:
CGA2B2X7R1H332K.
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5418
Step5Bar-code shipping tag
CGA2B2X7R1H332K.
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm