  • CGA2B2C0G2A471J050BE
CGA2B2C0G2A471J050BE
advertisement
Manufacturer No:
CGA2B2C0G2A471J050BE
HK JDW NO:
769-CGA2B2C0G2A471J050BE
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CGA 470pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 2492
Step5Bar-code shipping tag
CGA2B2C0G2A471J050BE
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm