  • CGA1A2X7R1C222M030BA
CGA1A2X7R1C222M030BA
advertisement
Manufacturer No:
CGA1A2X7R1C222M030BA
HK JDW NO:
769-CGA1A2X7R1C222M030BA
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
CGA 2200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 5026
Step5Bar-code shipping tag
CGA1A2X7R1C222M030BA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm