  • CFV206-40.000KAZF-UB
CFV206-40.000KAZF-UB
advertisement
Manufacturer No:
CFV206-40.000KAZF-UB
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-CFV206-40.000KAZF-UB
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFV206-40.000KAZF-UB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.003%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Capacitance
    12.5pF
  • Frequency
    40kHz
  • Lead Pitch
    700μm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Diameter
    2mm
  • Height
    6.1976mm
  • Length
    5.9944mm