  • CFR16J820R
CFR16J820R
advertisement
Manufacturer No:
CFR16J820R
HK JDW NO:
792-CFR16J820R
Package:
Axial
Datasheet:
CFR16J820R
Description:
Quantity:
In Stock : 10000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFR16J820R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2007
  • Series
    CFR16, Neohm
  • Size / Dimension
    0.073Diax0.138L 1.85mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -450ppm/°C
  • Resistance
    820Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    1.85mm