  • CDV30FK751GO3F
CDV30FK751GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FK751GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FK751GO3F
Datasheet:
CDV30FK751GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FK751GO3F Overview
A part's terminal pitch is measured as 11.1mm.A high efficiency is achieved when the rated (DC) voltage (URdc) is maintained at 2500V.Parts with 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficients are set at the factory.Its voltage - Rated is 2.5kV.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
CDV30FK751GO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2.5kV
CDV30FK751GO3F Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils and Generators
  • MRI Coils
  • Lasers
  • RF Instruments
  • RF Power Amplifiers
  • Tuned LCR Circuits
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FK751GO3F
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • Capacitance
    750pF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    7827
  • Height
    22.1mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.9mm