  • CDV30FK681GO3F
CDV30FK681GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FK681GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FK681GO3F
Datasheet:
CDV30FK681GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FK681GO3F Overview
Pitch at the terminals is measured as 11.1mm.A 0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm dimension and a size/dimension of 0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm ensure reliability.High efficiency requires maintaining the rated voltage (URdc) at 2500V.Temperature coefficients 0/+70ppm/Cel ppm/°C are set with the part.There is no voltage rating for this electronic part.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CDV30FK681GO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2.5kV
CDV30FK681GO3F Applications
  • CATV
  • RF Medical Equipment
  • Tuned LCR Circuits
  • MRI Coils and Generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Mobile Radio
  • MRI Coils
  • Power Amplifiers
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FK681GO3F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • Capacitance
    680pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    7827
  • Height Seated (Max)
    0.870 22.10mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.9mm