  • CDV30FK222GO3F
CDV30FK222GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FK222GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FK222GO3F
Package:
Radial
Datasheet:
CDV30FK222GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FK222GO3F Overview
In this electronic part, the voltage is rated at 2.5kV.Devices should always be kept at -55°C~125°C when operating.
CDV30FK222GO3F Features
a voltage rating of 2.5kV
CDV30FK222GO3F Applications
  • CATV
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Medical Equipment
  • Plasma generators
  • Lasers
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FK222GO3F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    CDV30
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • Capacitance
    2200pF