  • CDV30FK182GO3
CDV30FK182GO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FK182GO3
HK JDW NO:
192-CDV30FK182GO3
Datasheet:
CDV30FK182GO3
Purchasing and Inquiry
CDV30FK182GO3 Overview
Pitch is measured at the terminals of the part 11.1mm.A 0.811Lx0.370W 20.60mmx9.40mm size/dimension ensures high levels of reliability.A rated (DC) voltage of 2500V is required for high efficiency.With the part, the temperature coefficient is set to 0/+70ppm/Cel ppm/°C.A voltage - Rated of 2.5kV applies to this electronic part.It is recommended that the device remain at -55°C~125°C at all times when in operation.
CDV30FK182GO3 Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.811Lx0.370W 20.60mmx9.40mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2.5kV
CDV30FK182GO3 Applications
  • CATV
  • RF Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • RF Medical Equipment
  • Tuned LCR Circuits
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils and Generators
  • Plasma generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FK182GO3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Series
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.811Lx0.370W 20.60mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    1800pF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    8137
  • Height Seated (Max)
    0.902 22.90mm
  • Length
    20.6mm
  • Width
    9.4mm