  • CDV30FJ392FO3F
CDV30FJ392FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ392FO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FJ392FO3F
Datasheet:
CDV30FJ392FO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FJ392FO3F Overview
In this case, we measure the part's terminal pitch at 11.1mm.This device's size and dimension are 0.831Lx0.461W 21.10mmx11.70mm to ensure a high level of reliability.When it comes to maximizing efficiency, the rated (DC) voltage (URdc) should always be kept at 2000V.The part has a temperature coefficient of 0/+70ppm/Cel ppm/°C.2kV is the voltage rating of this electronic part.Devices should always be kept at -55°C~125°C when operating.
CDV30FJ392FO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.831Lx0.461W 21.10mmx11.70mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2kV
CDV30FJ392FO3F Applications
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • Lasers
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Tuned LCR Circuits
  • MRI Coils and Generators
  • Plasma generators
  • CATV
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ392FO3F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.831Lx0.461W 21.10mmx11.70mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    3900pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    8346
  • Height Seated (Max)
    0.929 23.60mm
  • Length
    21.1mm
  • Width
    11.7mm