  • CDV30FJ362JO3F
CDV30FJ362JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ362JO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FJ362JO3F
Datasheet:
CDV30FJ362JO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FJ362JO3F Overview
If you want high efficiency, keep the rated DC voltage (URdc) at 2000V.Parts with 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficients are pre-set.A voltage - Rated of 2kV applies to this electronic part.It is recommended that the device remain at -55°C~125°C at all times when in operation.
CDV30FJ362JO3F Features
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2kV
CDV30FJ362JO3F Applications
  • RF Medical Equipment
  • Lasers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • RF Power Amplifiers
  • Power Amplifiers
  • RF Instruments
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ362JO3F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    3600pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V