  • CDV30FJ241GO3F
CDV30FJ241GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ241GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FJ241GO3F
Datasheet:
CDV30FJ241GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FJ241GO3F Overview
Pitch is measured at the terminals of the part 11.1mm.A rated (DC) voltage of 2000V is required for high efficiency.Parts with 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficients are set at the factory.Its voltage - Rated is 2kV.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CDV30FJ241GO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2kV
CDV30FJ241GO3F Applications
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Instruments
  • MRI Coils and Generators
  • MRI Coils
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Power Amplifiers
  • Plasma generators
  • RF Power Amplifiers
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ241GO3F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    240pF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    7725
  • Height
    21.8mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm