  • CDV30FJ181FO3
CDV30FJ181FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ181FO3
HK JDW NO:
192-CDV30FJ181FO3
Datasheet:
CDV30FJ181FO3
Purchasing and Inquiry
CDV30FJ181FO3 Overview
Pitch 11.1mm is measured on the part's terminals.To ensure high reliability, its size/dimension is 0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm.High efficiency requires maintaining the rated voltage (URdc) at 2000V.0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient are set with the part.2kV is the voltage rating of this electronic part.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
CDV30FJ181FO3 Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2kV
CDV30FJ181FO3 Applications
  • Mobile Radio
  • MRI Coils
  • MRI Coils and Generators
  • Power Amplifiers
  • RF Medical Equipment
  • RF Instruments
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Power Amplifiers
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ181FO3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    180pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    7725
  • Height Seated (Max)
    0.858 21.80mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm