  • CDV30FJ152GO3
CDV30FJ152GO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ152GO3
HK JDW NO:
192-CDV30FJ152GO3
Datasheet:
CDV30FJ152GO3
Purchasing and Inquiry
CDV30FJ152GO3 Overview
This part has a 11.1mm terminal pitch.This device's size and dimension are 0.791Lx0.319W 20.10mmx8.10mm to ensure a high level of reliability.High efficiency requires maintaining the rated voltage (URdc) at 2000V.Parts have a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient.Voltage - Rated of this electronic part is 2kV.It is recommended that the device remain at -55°C~125°C at all times when in operation.
CDV30FJ152GO3 Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.791Lx0.319W 20.10mmx8.10mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2kV
CDV30FJ152GO3 Applications
  • Lasers
  • RF Medical Equipment
  • Plasma generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils and Generators
  • Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Instruments
  • Mobile Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ152GO3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.791Lx0.319W 20.10mmx8.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    7932
  • Height Seated (Max)
    0.890 22.60mm
  • Length
    20.1mm
  • Width
    8.1mm