  • CDV30FJ102JO3F
CDV30FJ102JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ102JO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FJ102JO3F
Datasheet:
CDV30FJ102JO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FJ102JO3F Overview
The size/dimension of this module is 0.780Lx0.280W 19.80mmx7.10mm in order to provide high reliability.Its voltage - Rated is 2kV.Keeping the device at -55°C~125°C during operation is recommended.
CDV30FJ102JO3F Features
its size/dimension is 0.780Lx0.280W 19.80mmx7.10mm
a voltage rating of 2kV
CDV30FJ102JO3F Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils and Generators
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Power Amplifiers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Plasma generators
  • RF Medical Equipment
  • RF Instruments
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ102JO3F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.780Lx0.280W 19.80mmx7.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Lead Spacing
    0.438 11.10mm
  • Height Seated (Max)
    0.882 22.40mm