  • CDV30FH910FO3F
CDV30FH910FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH910FO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FH910FO3F
Datasheet:
CDV30FH910FO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FH910FO3F Overview
1.5kV is the voltage rating of this electronic part.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
CDV30FH910FO3F Features
a voltage rating of 1.5kV
CDV30FH910FO3F Applications
  • RF Power Amplifiers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Instruments
  • MRI Coils and Generators
  • Tuned LCR Circuits
  • Plasma generators
  • CATV
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Mobile Radio
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH910FO3F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • Capacitance
    91pF