  • CDV30FH752GO3F
CDV30FH752GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH752GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FH752GO3F
Datasheet:
CDV30FH752GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FH752GO3F Overview
1.5kV is the voltage rating of this electronic part.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CDV30FH752GO3F Features
a voltage rating of 1.5kV
CDV30FH752GO3F Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Tuned LCR Circuits
  • CATV
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Lasers
  • MRI Coils and Generators
  • RF Instruments
  • MRI Coils
  • Power Amplifiers
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH752GO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • Capacitance
    7500pF