  • CDV30FH752FO3
CDV30FH752FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH752FO3
HK JDW NO:
192-CDV30FH752FO3
Datasheet:
CDV30FH752FO3
Purchasing and Inquiry
CDV30FH752FO3 Overview
High efficiency requires maintaining the rated voltage (URdc) at 1500V.Parts have a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient.A voltage - Rated of 1.5kV applies to this electronic part.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
CDV30FH752FO3 Features
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 1.5kV
CDV30FH752FO3 Applications
  • RF Power Amplifiers
  • Plasma generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils
  • CATV
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Medical Equipment
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH752FO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    7500pF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V