  • CDV30FH751FO3
CDV30FH751FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH751FO3
HK JDW NO:
192-CDV30FH751FO3
Datasheet:
CDV30FH751FO3
Purchasing and Inquiry
CDV30FH751FO3 Overview
In this case, we measure the part's terminal pitch at 11.1mm.The rated (DC) voltage (URdc) should be maintained at 1500V for high efficiency.The part has a temperature coefficient of 0/+70ppm/Cel ppm/°C.1.5kV is the voltage rating of this electronic part.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CDV30FH751FO3 Features
a 11.1mm terminal pitch
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 1.5kV
CDV30FH751FO3 Applications
  • Plasma generators
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • RF Medical Equipment
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Instruments
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Lasers
  • Tuned LCR Circuits
  • MRI Coils
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH751FO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    750pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Size Code
    7725
  • Height
    21.6mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm