  • CDV30FH681GO3F
CDV30FH681GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH681GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FH681GO3F
Datasheet:
CDV30FH681GO3F
Description:
CDV30 Series 680pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH681GO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    2015
  • Size / Dimension
    0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • Capacitance
    680pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Size Code
    7725
  • Height Seated (Max)
    0.850 21.60mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm