  • CDV30FH431GO3F
CDV30FH431GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH431GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FH431GO3F
Datasheet:
CDV30FH431GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FH431GO3F Overview
Pitch at the terminals is measured as 11.1mm.A high efficiency is achieved when the rated (DC) voltage (URdc) is maintained at 1500V.Parts with 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficients are pre-set.The voltage - Rated of this electronic part is 1.5kV.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CDV30FH431GO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 1.5kV
CDV30FH431GO3F Applications
  • RF Instruments
  • Lasers
  • MRI Coils and Generators
  • Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • MRI Coils
  • Plasma generators
  • RF Power Amplifiers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH431GO3F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • Capacitance
    430pF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Size Code
    7725
  • Height
    21.6mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm