  • CDV30FH222FO3
CDV30FH222FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH222FO3
HK JDW NO:
192-CDV30FH222FO3
Datasheet:
CDV30FH222FO3
Purchasing and Inquiry
CDV30FH222FO3 Overview
A part's terminal pitch is measured as 11.1mm.The size/dimension of this module is 0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm in order to provide high reliability.A rated (DC) voltage of 1500V is required for high efficiency.0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient are set with the part.In this electronic part, the voltage is rated at 1.5kV.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CDV30FH222FO3 Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 1.5kV
CDV30FH222FO3 Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Plasma generators
  • Power Amplifiers
  • CATV
  • RF Power Amplifiers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Medical Equipment
  • Mobile Radio
  • RF Instruments
  • Lasers
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH222FO3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Size Code
    7931
  • Height Seated (Max)
    0.882 22.40mm
  • Length
    20.1mm
  • Width
    7.9mm