  • CDV30FF910FO3F
CDV30FF910FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FF910FO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FF910FO3F
Datasheet:
CDV30FF910FO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FF910FO3F Overview
The voltage - Rated of this electronic part is 1kV.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
CDV30FF910FO3F Features
a voltage rating of 1kV
CDV30FF910FO3F Applications
  • Lasers
  • RF Medical Equipment
  • MRI Coils and Generators
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils
  • Plasma generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FF910FO3F
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    91pF
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C