  • CDV30FF202JO3
CDV30FF202JO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FF202JO3
HK JDW NO:
192-CDV30FF202JO3
Package:
Radial
Datasheet:
CDV30FF202JO3
Purchasing and Inquiry
CDV30FF202JO3 Overview
Its voltage - Rated is 1kV.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
CDV30FF202JO3 Features
a voltage rating of 1kV
CDV30FF202JO3 Applications
  • RF Medical Equipment
  • RF Instruments
  • CATV
  • RF Power Amplifiers
  • Plasma generators
  • MRI Coils
  • Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FF202JO3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    CDV30
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    2000pF