  • CDV30FF161GO3F
CDV30FF161GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FF161GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FF161GO3F
Datasheet:
CDV30FF161GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FF161GO3F Overview
This electronic part has a voltage rating of 1kV.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
CDV30FF161GO3F Features
a voltage rating of 1kV
CDV30FF161GO3F Applications
  • RF Medical Equipment
  • Plasma generators
  • CATV
  • Lasers
  • RF Power Amplifiers
  • Mobile Radio
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FF161GO3F
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    160pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±2%