  • CDV30FF133JO3F
CDV30FF133JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FF133JO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FF133JO3F
Datasheet:
CDV30FF133JO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FF133JO3F Overview
This part has a 11.1mm terminal pitch.A rated (DC) voltage of 1000V is required for high efficiency.This part is set with a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient.This electronic part has a voltage rating of 1kV.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
CDV30FF133JO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 1kV
CDV30FF133JO3F Applications
  • RF Instruments
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Medical Equipment
  • Mobile Radio
  • Lasers
  • MRI Coils and Generators
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • CATV
  • MRI Coils
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FF133JO3F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.013μF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    8036
  • Height
    22.6mm
  • Length
    20.3mm
  • Width
    9.1mm