  • CDV30FF113FO3F
CDV30FF113FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FF113FO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FF113FO3F
Datasheet:
CDV30FF113FO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FF113FO3F Overview
In this case, we measure the part's terminal pitch at 11.1mm.For high efficiency, the rated voltage (URdc) should be kept at 1000V.Parts with 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficients are set at the factory.The voltage - Rated of this electronic part is 1kV.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CDV30FF113FO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 1kV
CDV30FF113FO3F Applications
  • Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Instruments
  • RF Medical Equipment
  • Tuned LCR Circuits
  • Lasers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FF113FO3F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    0.011μF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    8036
  • Height
    22.6mm
  • Length
    20.3mm
  • Width
    9.1mm