  • CDV30FF112JO3F
CDV30FF112JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FF112JO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FF112JO3F
Datasheet:
CDV30FF112JO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FF112JO3F Overview
In this electronic part, the voltage is rated at 1kV.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
CDV30FF112JO3F Features
a voltage rating of 1kV
CDV30FF112JO3F Applications
  • MRI Coils and Generators
  • Power Amplifiers
  • RF Medical Equipment
  • RF Power Amplifiers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Lasers
  • Mobile Radio
  • Plasma generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FF112JO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    1100pF