  • CDV30EK750GO3F
CDV30EK750GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EK750GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30EK750GO3F
Datasheet:
CDV30EK750GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30EK750GO3F Overview
Pitch 11.1mm is measured on the part's terminals.High efficiency requires maintaining the rated voltage (URdc) at 2500V.This part is set with a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient.A voltage - Rated of 2.5kV applies to this electronic part.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CDV30EK750GO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2.5kV
CDV30EK750GO3F Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Power Amplifiers
  • CATV
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • MRI Coils
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Plasma generators
  • MRI Coils and Generators
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EK750GO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • Capacitance
    75pF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    7825
  • Height
    21.8mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.4mm