  • CDV30EK620GO3F
CDV30EK620GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EK620GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30EK620GO3F
Datasheet:
CDV30EK620GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30EK620GO3F Overview
In this case, we measure the part's terminal pitch at 11.1mm.When it comes to maximizing efficiency, the rated (DC) voltage (URdc) should always be kept at 2500V.With the part, temperature coefficients of -20/+100ppm/Cel ppm/°C are pre-set.The voltage - Rated of this electronic part is 2.5kV.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
CDV30EK620GO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2.5kV
CDV30EK620GO3F Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Power Amplifiers
  • RF Medical Equipment
  • RF Instruments
  • Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • Lasers
  • MRI Coils
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EK620GO3F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • Capacitance
    62pF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    7825
  • Height
    21.8mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.4mm