  • CDV30EK510FO3
CDV30EK510FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EK510FO3
HK JDW NO:
192-CDV30EK510FO3
Datasheet:
CDV30EK510FO3
Purchasing and Inquiry
CDV30EK510FO3 Overview
A high efficiency is achieved when the rated (DC) voltage (URdc) is maintained at 2500V.This part is set with a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient.Voltage - Rated of this electronic part is 2.5kV.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CDV30EK510FO3 Features
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2.5kV
CDV30EK510FO3 Applications
  • Power Amplifiers
  • CATV
  • MRI Coils
  • Mobile Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Plasma generators
  • RF Power Amplifiers
  • Lasers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils and Generators
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EK510FO3
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    51pF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V