  • CDV30EJ470GO3F
CDV30EJ470GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EJ470GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30EJ470GO3F
Datasheet:
CDV30EJ470GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30EJ470GO3F Overview
11.1mm is the terminal pitch of the part.The size/dimension of this device is 0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm in order to ensure a high level of reliability.A high efficiency is achieved by maintaining the rated (DC) voltage (URdc) at 2000V.Temperature coefficients -20/+100ppm/Cel ppm/°C are set with the part.Electronic parts like this one are voltage-rated at 2kV.It is recommended to leave the device at -55°C~125°C at all times.
CDV30EJ470GO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2kV
CDV30EJ470GO3F Applications
  • RF Medical Equipment
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Power Amplifiers
  • CATV
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils and Generators
  • Mobile Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EJ470GO3F
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    47pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    7725
  • Height Seated (Max)
    0.858 21.80mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm