  • CDV30EJ390FO3F
CDV30EJ390FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EJ390FO3F
HK JDW NO:
192-CDV30EJ390FO3F
Datasheet:
CDV30EJ390FO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30EJ390FO3F Overview
This device's size and dimension are 0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm to ensure a high level of reliability.In this electronic part, the voltage is rated at 2kV.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CDV30EJ390FO3F Features
its size/dimension is 0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
a voltage rating of 2kV
CDV30EJ390FO3F Applications
  • MRI Coils and Generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils
  • Mobile Radio
  • CATV
  • RF Power Amplifiers
  • Plasma generators
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EJ390FO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    39pF
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Height Seated (Max)
    0.858 21.80mm