  • CDV30EJ360GO3F
CDV30EJ360GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EJ360GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30EJ360GO3F
Datasheet:
CDV30EJ360GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30EJ360GO3F Overview
This electronic part's voltage rating is 2kV.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
CDV30EJ360GO3F Features
a voltage rating of 2kV
CDV30EJ360GO3F Applications
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • Plasma generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Instruments
  • RF Power Amplifiers
  • Lasers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EJ360GO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    36pF