  • CDV30EJ330FO3F
CDV30EJ330FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EJ330FO3F
HK JDW NO:
192-CDV30EJ330FO3F
Package:
Radial
Datasheet:
CDV30EJ330FO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30EJ330FO3F Overview
A 0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm size/dimension ensures high levels of reliability.This electronic part has a voltage rating of 2kV.It is recommended that the device remain at -55°C~125°C at all times when in operation.
CDV30EJ330FO3F Features
its size/dimension is 0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
a voltage rating of 2kV
CDV30EJ330FO3F Applications
  • RF Medical Equipment
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Plasma generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils
  • CATV
  • Lasers
  • Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • RF Instruments
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EJ330FO3F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    33pF
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Height Seated (Max)
    0.858 21.80mm