  • CDV30EJ240FO3
CDV30EJ240FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EJ240FO3
HK JDW NO:
192-CDV30EJ240FO3
Datasheet:
CDV30EJ240FO3
Description:
CDV30 Series 24pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole -20/+100ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EJ240FO3
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    24pF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Custom Capabilities
    Non-Flammable
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C