  • CDRH6D28NP-7R3NC
CDRH6D28NP-7R3NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH6D28NP-7R3NC
HK JDW NO:
738-CDRH6D28NP-7R3NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH6D28NP-7R3NC
Description:
FIXED IND 7.3UH 2.1A 54 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
CDRH6D28NP-7R3NC
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    CDRH6D28
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7mm
  • Current Rating
    2.1A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    7.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    54mOhm Max
  • Max DC Current
    2.1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2626
  • DC Current
    2.1A
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm