  • CDRH62BNP-390MC-B
CDRH62BNP-390MC-B
advertisement
Manufacturer No:
CDRH62BNP-390MC-B
HK JDW NO:
738-CDRH62BNP-390MC-B
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH62BNP-390MC-B
Step5Bar-code shipping tag
CDRH62BNP-390MC-B
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDRH62
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.244W 6.60mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    540mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    490mOhm Max
  • Max DC Current
    540mA
  • Case/Size Code
    2624
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm